wtorek, 6 listopada 2012

o czym będzie blog


Blog będzie o mnie, o Was, o książkach i o bibliotece. Zapraszam do dzielenia się uwagami, opiniami, pomysłami, recenzjami, ciekawostkami itd.
Proszę tylko pamiętać o kilku ważnych sprawach: o kulturze języka, dobrych obyczajach i szacunku.
Jeśli chodzi o kulturę języka, to chyba każdy rozumie, co to znaczy: między innymi to, by nie używać brzydkich czy obraźliwych wyrazów, pisać bez rażących błędów, no i przede wszystkim sensownie!
Dobre obyczaje to po prostu dobre obyczaje i już. Jeśli ktoś potrzebuje porady w tej materii, to zapraszam.
Pisząc zaś o szacunku mam na myśli nie tylko szacunek do siebie nawzajem (to jest przecież oczywiste), ale także szanowanie cudzej pracy, czyli inaczej mówiąc, przestrzeganie praw autorskich. Pamiętajcie o tym, zwłaszcza przy buszowaniu w internecie, wyszukiwaniu fajnych obrazków, tekstów, czy filmików. Zachęcam do korzystania z tych, które mają licencję CC.

2 komentarze: