Skorzystaliśmy z przyjaznej naszym kieszeniom inicjatywy, którą podjęły wspólnie Muzea-Rezydencje Królewskie w Polsce i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zapewniając w listopadzie bezpłatny wstęp do wszystkich obiektów.
Najpierw zwiedziliśmy Pałac na Wyspie, a w nim wystawę "Bacciarelli i inni. Królewska kolekcja obrazów Stanisława Augusta".
Następnie udaliśmy się do Starej Pomarańczarni, gdzie podziwialiśmy Teatr Stanisławowski i Królewską Kolekcję Rzeźby oraz imponujące rośliny w gigantycznych donicach.
Obejrzeliśmy także Amfiteatr, Podchorążówkę i Biały Domek.
| Pan Mirek opowiada o Powstaniu Listopadowym |
Zwiedzanie obiektów zakończyliśmy w przepięknym Pałacu Myślewickim.
Mnie najbardziej zachwyciły urocze, nieduże pokoiki z ogromnymi oknami wychodzącymi na park, wprost zapraszające do tego, by usiąść na zabytkowym fotelu przy małym stoliczku, pić kawę, czytać książkę i podziwiać jesienne kolory drzew.
Oczywiście zwiedzania Łazienek nie ograniczyliśmy do obiektów muzealnych. Spacerowaliśmy po parku,korzystając z dość ciepłej pogody, a także (jakżeby inaczej?) zachwycaliśmy się wiewiórkami, które co chwilę do nas podbiegały, licząc na orzechy.
Ponieważ następnego dnia (11 listopada!) przypadało Narodowe Święto Niepodległości, zebraliśmy się jeszcze przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego na chwilę refleksji i krótką lekcję historii.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz